DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 10.01.2021 13:12:52 

D A R K   B A R K

O nás / About us

 

Naše historie

Historie chodského psa se v naší rodině začala již v devadesátých letech, kdy jsme v jednom časopisu, myslím, že to byla Fauna, objevili fotku krásného psa, nazývali ho CHODSKÝ PES a připomínal vlčáka. V té době nám po zahradě jeden vlčák běhal a doma si vegetil pudlík. V těch letech ještě nebyl internet rozšířený a přístupný tak, jako dnes, takže informace o tom chlupatém vlčákovi se sháněly těžko.

A pak, v únoru 2001, jsme objevili inzerát - "prodám chodského psa, věk 1,5 roku, uchovněný, z rodinných důvodů" - no a v podstatě tímto inzerátem se vše změnilo. Jeden telefonát a jelo se, bylo to takové překvapení pro půlku rodiny. Pejsek - Bín di Tosti - byl skvěle socializovaný, zvyklý na děti i další psi, u nás strávil krásných osm let. Když od nás odešel k předkům, bylo prázdno po něm tak velké, že jsme ihned začali hledat dalšího čtyřnohého kamaráda a volba plemene byla jednoznačná - CHOĎÁK!!!

Obvolali jsme nespočet různých chovatelských stanic, ale všude byla štěňátka již zadaná. Po téměř beznadějném bloumání na internetu jsme narazili na webové stránky nově vzniklé pardubické stanice Magic Inferno. Fotka psa - Orin Bryvilsár nám řekla jednoznačně - to je ono, takového pejska chceme. Bylo nám přáno, štěňátka byla teprve "na cestě" a nebyla zadaná ještě všechna. Po domluvě s chovatelkou jsme téměř okamžitě vyrazili na návštěvu budoucích rodičů a tato naše přesvědčení, že štěňátko z této stanice bude to pravé, jen utvrdilo. 12. září 2009 se štěnda narodila a šesté v pořadí - pejsek s váhou 410 g a červenou mašličkou byl náš - Atrey Magic Inferno. S paní chovatelkou a její rodinou jsme se spřátelili, jak už to u mnohých choďařů chodí. A ještě jednu změnu přinesl choďák do naší rodiny - na stará kolena jsme si pořídili počítač, kterému jsme se do té doby zuby nehty bránili a také jsme se začali učit s internetem, programy na úpravu fotek, dokonce i účet na facebooku jsme si vytvořili.

Po roce s Atreyem, Atrýskem, Atreyákem (říkáme mu všelijak, i na Prdelku občas dojde cheeky) a po dlouhých úvahách, jsme se rozhodli, že si pořídíme ještě chodí slečnu. Po mnoha bezesných nocí proseděných u počítače, jsme objevili tu pravou. Na začátku října 2010 jsme si pro naší princeznu jeli - Flying Beauty Calamity Jane, pro nás Flagí, Flagínka. Narodila se 11. července 2010. Už od štěněte nám dokazuje, že ona je přesně ukázkový příklad choďáka, který má místo mozku balónek cheeky dokud jí nehodíte míček, nedá vám pokoj, a když už ho jednou hodíte, tak vám UŽ pokoj nedá.

Na jaře 2011 absolvoval Atrey bonitaci a byl uchovněn, o rok později také Flagínka, takže jsme odeslali registrační formulář chovatelské stanice. Dlouhé měsíce předtím jsme začali uvažovat nad názvem, který by vystihoval chov chodských psů, který by byl jedinečný, zvučný, prostě naše jméno. Konečný název - DARK BARK znamená v překladu Temný Štěkot a při pohledu na černého, krásného a "temného" choďáka již nepotřebuje žádné další vysvětlování.

Mezi majiteli a chovateli chodských psů jsme našli mnoho nových přátel, kamarádů a známých, se kterými se setkáváme na různých klubových a jiných kynologických akcích - klubové výstavy, mezinárodní či národní výstavy, víkendové akce, výlety, letní týdenní dovolené (kterým říkáme krycím názvem "psí tábor"), dogtreking atd. Choďáci pro nás nejsou jen psi, jsou to naši kamarádi, naše rodina. Přáli bychom si, aby i z našeho chovu vzešli další krásní, zdraví, vyrovnaní, hraví, prostě typičtí choďáčci, kteří jsou skvělí kamarádi a ochránci.

 

Kdo jsme MY dvounožci...

 

panička Františka

     

 

páníček Honza

     

 

dcera Lucka & vnučka Laura

          

 

dcera Jana